آموزش و مقالاتبلبرینگ و رولبرینگصنعت

بلبرینگ های کف گرد سه تیکه

بلبرینگ های کف گرد سه تیکه در انواع یک ردیفه Single direction و دو ردیفه double direction تولید می شوند.
بلبرینگ کف گرد یک بلبرینگ است که اجازه می دهد قطعات با کمی اصطکاک در حالی که جذب قوسی شکل محوری بچرخند ، در این مقاله سعی داریم تا شمارا با انواع مختلف و کاربرد آنها آشنا کنیم.

بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه Single direction thrust ball bearings

 

این نوع برینگ ها برای موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار فقط از یک طرف مناسب بوده و تحت هیچ حالتی نباید بار شعاعی به آنها اعمال شود.
بلبرینگ شامل یک واشر شافت Shaft washer با شیار ساچمه، قفسه بهمراه ساچمه ها و یک واشر محفظه Housing washer با شیار ساچمه است. واشر محفظه بنا به نیاز می تواند به صورت تخت و مسطح Flat و یا قوسی شکل Sphered ساخته شود که در حالت دوم در صورتیکه از یک واشر نشیمن گاه Seating نیز استفاده شود، برینگ قادر به تطابق با ناهمراستائی های اولیه شافت خواهد بود. نظر به اینکه بلبرینگ قابل تفکیک شدن است، نصب آنها ساده است.

 

بلبرینگ های کف گرد دو ردیفه Double direction ball bearings

این بلبرینگ ها قادر به موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار محوری از دو طرف می باشند. و مانند نوع قبل نباید بار شعاعی به آنها اعمال نمود. این بلبرینگ ها شامل یک واشر شافت Shaft washer با دو شیار ساچمه در دو طرف خود، دو سری قفسه و ساچمه و دو واشر محفظه Housing washer هستند. که همانند نوع قبلی (یک ردیفه) واشرهای محفظه می توانند به صورت مسطح یا قوسی شکل باشند. این نوع بلبرینگ ها نیز قابل تفکیک شدن هستند.
انواع مختلف این بلبرینگ با قفسه های فولادی و برنجی تولید می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا