بلبرینگ و رولبرینگاخبار صنعتصنعت

شرکت NTN یک بلبرینگ سنسور دار یا بلبرینگ سخنگو ساخته

شرکت بلبرینگ سازی NTN بلبرینگی به نام بلبرینگ سخنگو را توسعه داده است

شرکت بلبرینگ سازی ژاپنی NTN، بلبرینگی دارای سنسور را توسعه داده و نام آن را بلبرینگ سخنگو ( Talking Bearing ) گذاشته که سنسور های داخلی، واحد های تولید انرژی و دستگاه های وایرلس را به هم متصل میکند و به صورت بی سیم به انتقال اطلاعاتی همون میزان دما، میزان لرزش و سرعت چرخش را به شما ارائه میدهد. از جایی که سنسور ها داخل بلبرینگ کار گذاشته شدند،مدل توسعه یافته جدید اطلاعات را بسیار با دقت بیشتر و سریع تر به شما ارائه میدهد چرا که در نسخه نمونه قبلی سنسور ها در بیرون بلبرینگ بکار رفته است.

بلبرینگ سخنگو NTN
بلبرینگ سخنگو NTN

همینطور که میدانید در کارخانجات تولیدی یکی از مهمترین مواردی که همیشه به آن توجه میشود بحث نگهداری و توسعه قطعات و دستگاه های تولیدی است و هر کارخانه ای سیستم های مانیتورینگ مخصوص به خود را دارد تا با آن بتواند به مانیتور تجهیزات خود بپردازد و در صورت نقص فنی در هر یک از نقاط خط تولید خود آن را به سرعت شناسایی و برطرف کند،بلبرینگ سخنگو حالا میتواند به راحتی و با اتصال وایفا به واحد مانیتورینگ کمک کند و اطلاعات خود را در اختیار این واحد قرار دهد. این امر سبب بهبود آنالیز، مانیتور دقیق بلبرینگ های مصرفی در تجهیزات و کنترل سلامت دستگاه هاست چرا که در دستگاه های تولیدی بلبرینگ بکار میرود و چنانچه بلبرینگ به یکباره دچار خرابی شود کل دستگاه از کار می افتد و خط تولید را با مشکلی بزرگ مواجه میکند.

حالا با این بلبرینگ سخنگو یا بلبرینگ سنسور دار تا حد زیادی جلوی خرابی گرفته میشود چرا که بلبرینگ خود دارای سنسور هاییست که میتواند میزان سرعت، میزان لرزش و میزان دما را به واحد مانیتورینگ ارائه دهد. این اطلاعات میتواند کابرد های بیشتری مثل اطلاع از سرعت چرخش دستگاه و توان مصرفی آن را به این واحد ارائه دهد که برای تولیدی ها هائز اهمیت است.

بلبرینگ سخنگو سنسور ها،بخش تولید انرژی برای خود و قطع وایفای خود را به شکلی درون خود جا داده که هیچگونه تاثیری در ابعاد بلبرینگ و  میزان تحمل فشار آن نداشته باشد. بد نیست بدانید واحد انرژی بلبرینگ سخنگو بر اساس چرخش بلبرینگ انرژی مورد نیاز بلبرینگ سخنگو را تولید میکند و آن را در اختیار سنسور ها و وایرلس بلبرینگ میگذارد. و از آن جایی که این قطعات تماما در داخل بلبرینگ به کار گرفته شده اند میزان تشخیص هر یک از موارد ذکر شده را بشدت بالا برده اند چرا که در توسعه های قبلی دو مورد به چشم میخورد که چندان دلچسب نبود و آن هم این بود که اولا سنسور ها و قطعات خارج از برینگ به کار رفته بود یعنی در جایی که دقت تشخیص بسیار پایین است و دوما انرژی مورد نیاز بلبرینگ از طریق یک کابل و به صورت سیمی تهیه میشد.

بلبرینگ سخنگو NTN (3)
بلبرینگ سخنگو NTN (3)

شرکت NTN در حال امتحان بازار است تا با رفع نیاز های بازار برینگ بتواند این محصول تولیدی خود را در آن جای دهد، آنچه تا کنون ارائه شده نشان میدهد بلبرینگ سخنگو از نوع بلبرینگ شیار عمیق ( deep groove ball bearings ) است که معمولا بیشتر در خطوط تولید مصرف میشوند و به طور کلی پر مصرف ترند و پس از آن این شرکت نسبت به توسعه سایر انواع بلبرینگ اقدام میکند.

نوشته های مشابه

ویژگی ها

1. سازگاری و موارد مصرف حفظ استاندارد های بلبرینگ و عدم تغییر در ابعاد و میزان تحمل فشار آن، کاربردی برای تولیدی ها و کارخانجات.
2.  کاربرد تشخیص وضعیت بلبرینگ مثل میزان لرزش بلبرینگ، میزان دما و حرارت بلبرینگ، میزان سرعت چرخش بلبرینگ با حساسیت بسیار بالا و ارائه اطلاعات بسیار دقیق
3. راحتی بالا و پیشرفته بدون نیاز به کابل برق و غیره، تولید انرژی مورد نیاز خود از چرخش بلبرینگ، نصب آسان

محمد آبکار

محمد آبکار هستم، برنامه نویس و توسعه دهنده وب، طراح سایت و کارشناس تولید محتوا، بیش از 12 ساله که به این کار مشغولم و علاقه بسیاری به امور طراحی و محتوا دارم. همچنین بیش از 5 ساله که در زمینه قطعات صنعتی از قبیل بلبرینگ و رولبرینگ و یاتاقان و سایر قطعات صنعتی فعالیت دارم. امیدوارم بتونم تجارب خودم رو به خوبی در اختیارتون بزارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا