آموزش و مقالاتبلبرینگ و رولبرینگصنعت

رولبرینگ بشکه ای کف گرد(Spherical roller thrust bearings)

رولبرینگ بشکه ای کف گرد

در رولبرینگ های بشکه ای کف گرد حالت زاویه دار بودن غلتک نسبت به محور آنها را برای تحمل بار های شعاعی و محوری مناسب می سازد.خصوصیات مهم دیکر آنها قابلیت خود تنظیم بودن است که این امر موجب عدم حساسیت رولبرینگ نسبت به ناهمراستایی شافت است.

این رولبرینگ ها تفکیک شدنی بوده , واشر شافت  Shaft washer  به همراه قفسه و غلتک ها یک قسمت و واشر محفظه Housing washer  قسمت دیگر را تشکیل می دهند.
فلتک های بشکه ای در این نوع رولبرینگ ها حالت نامتقارن داشته ، تعداد زیاد این غلتک ها به همراه طراحی خاص شیار غلتک موجب قدرت فوق العاده  بالای آنها در برابر بارهای محوری است.ضمن اینکه از سرعت دورانی نسبتا بالایی نیز برخوردارند .

طراحی های خاصی نیز وجود دارند ( پسوند E ) که قدرت تحل بار آنها از نوع معمولی نیز بالاتر است.

بعضی از سری های این نوع رولبرینگ ها با قفسه فولادی Window-type و اکثریت سریها با قفسه فولادی یا برنجی ماشینکاری شده  تولید می گردنند که این قفسه ها با یک بوش که در سوراخ واشر شافت تعبیه شده است ، جهت قرار گرفتن در وضعیت درست تنظیم می شود.

نوشته های مشابه

همانگونه که قبلا گقته شد ، رولبرینگ های بشکه ای کف گرد خاصیت خود تنظیمی دارند.

رولبرینگ های بشکه ای کف گرد
رولبرینگ های بشکه ای کف گرد

روانکاری (Lubrication)

استفاده از روغن در روانکاری این رولبرینگ ها مناسب تر از گریس است.
استفاده از گریس نیز تحت شرایط بخصوص مثلا بارهای سبک یا دورهای کم امکان پذیر است.
سرعت دورانی رولبرینگ ها با گریس در مواردی که شافت عمودی است نصف مقداری است که می توان در افقی بودن شافت بر آن اعمال نمود.

 

جهت خرید انواع رولبرینگ اینجا کلیک کنید >


فروشگاه اینترنتی تپ تیز – فروش انواع بلبرینگ – خرید کالای صنعتی تپ تیز – خرید بلبرینگ و یاتاقان – قیمت انواع بلبرینگ و یاتاقان – تپ تیز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا