نگاه اولیه به گوشی وان پلاس کانسپت وان؛ بهره‌گیری از دوربین‌های محو شومنده

0
نگاه اولیه به گوشی وان‌پلاس کانسپت وان

شرکت‌ها با ساخت گوشی‌های کانسپت یا مفهومی معمولا قصد دارند قدرت خود در زمینه‌ی نوآوری را به رخ بکشند. به همین خاطر چنین گوشی‌هایی در بیشتر اوقات روانه‌ی بازار نمی‌شوند.

در همین رابطه، وان پلاس شب گذشته در نمایشگاه CES 2020 از گوشی کانسپت وان رونمایی کرد که از یک ویژگی شاخص بهره می‌برد. اگرچه نباید انتظار عرضه این گوشی را داشته باشیم، ولی وان‌پلاس وعده داده که در آینده نزدیک از تکنولوژی نوآورانه موردنظر برای گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد.

نگاه اولیه به گوشی وان‌پلاس کانسپت وان

کانسپت‌وان صرفا پروژه‌ای از جانب وان‌پلاس نیست؛ بلکه ادامه‌ای بر همکاری‌های این شرکت با مک‌لارن به‌حساب می‌آید. چینی‌ها در ساخت کانسپت‌وان بیشترین الهام را از خودروهای سوپراسپورت مک‌لارن گرفته‌اند؛ پنل پشتی داخل پوششی از جنس چرم طبیعی دوخته‌شده قرار دارد که در میانه‌ی محصول به نواری شیشه‌ای می‌رسد که مجموعه‌ی دوربین و لوگوی دو شرکت ختم می‌شود؛ طرحی که در نخستین نگاه، فضای کابین محصولات مک‌لارن را به ذهن متبادر می‌سازد.

نگاه اولیه به گوشی وان‌پلاس کانسپت وان

برای نخستین‌بار، همکاری وان‌پلاس با مک‌لارن صرفا به برندینگ محدود نمی‌شود، اکنون رگه‌هایی از نقاط اشتراک فنی را نیز می‌توان در آن یافت. کل پوشش شیشه‌ای بین لوگوی وان‌پلاس و مک‌لارن از فناوری الکتروکرومیکی بهره می‌گیرد که به گوشی امکان می‌دهد تا به‌سرعت شفافیت پوشش شیشه‌ای دوربین را تعییر دهد و بدین ترتیب دوربین‌ را از نظرها محو سازد. مک‌لارن فناوری یادشده را در سقف شیشه‌ای 720S برای محافظت از سرنشین مقابل آفتاب به‌کار می‌گیرد و چینی‌ها نیز این فناوری را در مقیاسی بسیار کوچک‌تر برای کنترل میزان نور رسیده به اجزای دوربین استفاده می‌کنند.

نگاه اولیه به گوشی وان‌پلاس کانسپت وان

توجه داشته باشید که صرف‌نظر از تفاوت ظاهری نمای پشتی و فناوری به‌کاررفته در پسِ پنل شیشه‌ای گوشی، کانسپت‌وان در سایر بخش‌ها و از حیث مشخصات فنی هیچ تفاوتی با وان‌پلاس ۷تی پرو ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید