شهرک گوگل در مجاورت سیلیکون ولی بنا می‌شود؛ ۱۸۵۰ واحد مسکونی و امکانات کامل

0
شهرک گوگل در مجاورت سیلیکون ولی بنا می‌شود

گوگل امیدوار است بتواند یک شهرک در نزدیکی مقر خود در سیلیکون ولی بسازد که شامل پارک‌ها، فروشگاه‌ها، دفاتر، استخرها و زمین‌های ورزشی می‌شود.

این غول فناوری آمریکایی از یک طرح پیشنهادی برای «Middlefield Park» رونمایی کرده که در شهر «مانتین ویو» کالیفرنیا قرار دارد. این کمپانی می‌خواهد در این شهرک ۱۸۵۰ واحد مسکونی بسازد که ۲۰ درصد آن‌ها مقرون به صرفه خواهد بود.

گوگل سال گذشته میلادی ۱ میلیارد دلار برای ساخت مسکن در «منطقه خلیج» درنظر گرفت که شامل تغییر کاربری برخی از زمین‌های خود برای ساخت ۱۵ هزار خانه جدید برای سطح درآمدهای مختلف می‌شود و خانواده‌ها با درآمد متوسط و کم را نیز دربرمی‌گیرد.

برنامه گوگل برای ساخت شهرک در زمانی مطرح شده که آینده دفاتر فیزیکی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان به علت شیوع ویروس کرونا کارکنان خود را دورکار کرده‌اند و برخی از آن‌ها به کارمندان اجازه می‌دهند برای همیشه یا حداقل تا سال آینده میلادی دورکار باقی بمانند. برای مثال گوگل اعلام کرده تا اواسط سال ۲۰۲۱ نیازی به حضور کارکنان در دفتر نیست.

با وجود چنین مواردی، گوگل تنها شرکتی نیست که به دنبال ایجاد چنین شهرکی و گسترش دفاتر فیزیکی خود است. ماه گذشته میلادی آمازون از برنامه‌ای برای گسترش فضای فیزیکی دفتر خود در ۶ هاب فناوری در سراسر ایالات متحده آمریکا خبر داد. بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان برای چنین برنامه‌ای ۱.۴ میلیارد دلار سرمایه درنظر گرفته و ۳۵۰۰ نفر را استخدام خواهد کرد.

فیسبوک دیگر شرکتی است که می‌خواهد یک دفتر بزرگ در شهر نیویورک بسازد. این دفتر بزرگ برای گسترش عملیات‌های مهندسی این شبکه اجتماعی در نیویورک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که طرح گوگل هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، تصاویری از آن منتشر شده که در ادامه مشاهده می‌کنید:

شهرک گوگل در مجاورت سیلیکون ولی بنا می‌شود
گوگل به دنبال ایجاد یک جامعه کامل است و افراد می‌توانند در مدت ۱۰ دقیقه به تمام سرویس‌ها و امکانات دسترسی پیدا می‌کنند
شهرک گوگل در مجاورت سیلیکون ولی بنا می‌شود
در این شهرک مساحت دفاتر به ۱۲۰ هزار متر مربع می‌رسد و مساحت رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و سرویس‌ها برابر ۲۸۰۰ متر مربع خواهد بود.
شهرک گوگل در مجاورت سیلیکون ولی بنا می‌شود
این شهرک شامل ۶ پارک می‌شود که فضاهایی برای بازی، ورزش، مسیرهای دوچرخه‌سواری و زمین‌های ورزشی خواهد داشت.
شهرک گوگل در مجاورت سیلیکون ولی بنا می‌شود
این طرح هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و بسیاری از ساختمان‌های آن حتی طراحی نیز نشده‌اند.

 


مجله اینترنتی تپ تیزفروشگاه اینترنتی تپ تیز – گوگل – شهرک گوگل – اخبار تکنولوژی – Google

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید